Primeur Humboldt-pinguïns in Aqua Zoo Friesland
19 mei 2006
Voor de allereerste keer in de geschiedenis van Aqua Zoo Friesland zijn er twee Humboldt-pinguïns ter wereld gekomen. Humboldt-pinguïns worden ernstig in hun voortbestaan bedreigd; dit maakt de geboorte van de twee pinguïns extra bijzonder. Beide kuikens maken het goed, de trotse ouders verdedigen hun nest en zorgen goed voor hun jongen. Het nest bevind zich goed verborgen tussen de struiken, het zal daarom waarschijnlijk nog enige tijd duren voordat bezoekers de pasgeborenen kunnen bewonderen.
De geboorte van de Humboldt-pinguïns werd al enige tijd verwacht. Eind maart zijn een aantal broedhuisjes in het verblijf van de pinguïns geplaatst, om zo een goede broedgelegenheid te creëren. Al snel maakten diverse pinguïnpaartjes dankbaar gebruik van de driehoekige houten huisjes. In de pinguïnkolonie wordt momenteel volop gebroed; er wordt dan ook gehoopt dat de komende tijd nog meer pinguïns uit hun ei kruipen.
Humboldt-pinguïns worden ernstig met uitsterven bedreigd. Door deel te nemen aan een Europees fokprogramma (EEP) proberen Europese dierentuinen deze dieren voor uitsterven te behoeden. Hopelijk worden er in de toekomst nog meer Humboldt-pinguïns geboren in Aqua Zoo Friesland, zodat een bijdrage geleverd kan worden aan het voortbestaan van deze vogels.
Humboldt-pinguïns leven langs de kusten van Peru en Chili in Zuid-Amerika. De dieren leven en jagen in groepen. Het menu van deze vogels bestaat voornamelijk uit vis en krabbetjes. Pinguïns hebben een zwarte rug en witte buik. Door dit kleurenpatroon zijn ze goed gecamoufleerd: vanuit de lucht vallen ze niet op in het donkere zeewater en vanaf de diepe zee valt hun lichtgekleurde buik weg tegen de achtergrond van het licht
Terug naar PersberichtenTerug naar Persberichten 2006